Seolog Foother Logo

Eş Anlamlı Kelimeler İle Alınan Backlinkler

Eş Anlamlı Kelimeler ile Alınan Backlinkler Nedir?

Anahtar kelimeler hem ücretli hem de organik trafiğin bir numaralı kuralıdır. Doğru anahtar kelime, doğru hedef kitleye doğru şekilde ulaşmanın en kilit noktasıdır. Fakat konu backlink çalışmaları olduğunda odak anahtar kelimenizi bire bir kullanamayabilirsiniz. Otoritesi yüksek bir siteden backlink fırsatı yakaladıysanız, fakat odak anahtar kelimenizi kullanamıyorsanız yaratıcılığınız kullanın. Çünkü her dilde sıklıkla kullanılan eş anlamlı kelimeler ile alınan backlinkler imdadınıza yetişiyor. Türkçenin güzelliğinden yararlanarak eş anlamlı kelimeler ile alınan backlinkler en az odak kelimeniz kadar iş görüyor. Çünkü arama motorları bunları ayırt edebilen kapasiteye sahiptir.

Eş Anlamlı Kelimeler ile Alınan Backlinkler Yarar Sağlar Mı?

Geri Bağlantılar arama motoru optimizasyonu çalışmalarındaki en önemli aşamalardan biridir. Doğru ve güvenilen sitelerden gelen backlinkler sıralama ve bulunabilme konusunda oldukça önemli yararlar sağlıyor. Fakat bu çalışma sırasında odak anahtar kelimeyi kullanmak her zaman mümkün olmuyor. Bu gibi durumlarda eş anlamlı sözcükler imdada yetişiyor.
Backlink stratejileri oluştururken bağlantı istenen sitede odak anahtar kelimeyi kullanmak mümkün olmuyor. Bu durumda hızla anahtar kelimenizin eş anlamlı sözcüklerine yoğunlaşmalısınız. Çünkü arama motorları, doğrudan bir anahtar kelime aramasıyla, eş anlamlı sözcüğün kullandığı aramayı aynı kategoride değerlendiriyor. Böylelikle, güvenilir bir siteden eş anlamlı kelimeler ile alınan backlinkler de sitenize bir referans olarak kabul ediliyor. Dolayısıyla bu gibi sorunlarla karşılaştığınızda yazarlık yaratıcılığını kullanmak, ufkunuzu açacaktır.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir