SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Edu ve Gov Backlinkler

Edu ve Gov Backlinkler

Edu ve Gov Backlinler Nedir?

İnternet üzerindeki bazı şeyler çok değerlidir ancak para ile satın alınamaz. Buna alan adları da dahildir. Dünyanın her yerinde özellikle gov ve edu uzantıları devleti temsil ettiğinden çok önem verilen uzantılardır. Arama motorları, bu uzantıdaki alan adlarını ayrı bir kategoride değerlendiriyor. Bu nedenle edu ve gov backlinkler çok önemli. Çünkü buradan gelen bağlantılar, tıpkı alan adı uzantısı gibi çok kıymetli. Ancak bunları elde etmek de elbette kolay değil.

Edu ve Gov Uzantısı Nedir?

Alan adları, kullanım alanına göre kategorize edilen uygulamalardır. Com uzantısının şirketi temsil ettiği gibi her uzantının bir anlamı vardır. Gov ve edu da bunlardan biridir ve herkese verilmez. Devletin kontrolünde ve genelde devleti temsil eden sayfalar için kullanılıyor. Edu ve gov backlinler burada önem kazanıyor.

Edu Uzantısı Nedir?

İngilizce Education, yani eğitimin kısaltmasıdır. Türkiye’de sadece yükseköğrenim kurumlarına veriliyor. Türkiye’de kullanımı edu.tr şeklindedir.

Gov Uzantısı Denir?

Bakanlık, Başbakanlık, valilikler ve belediyeler bu adresi kullanıyor. Tamamen devletin kontrolündeki kurumlar ancak kullanabiliyor. Kişisel kullanımı mümkün olmayan bu uzantı Türkiye’de gov.tr şeklinde uygulanıyor.

Edu ve Gov Backlinler Neden Önemlidir?

Yukarıdaki bilgiler ışığında bu uzantıların ne kadar değerli olduğu ortaya çıkıyor. Doğrudan devleti ve yüksek öğrenim kurumlarını temsil eden bu uzantılar dünyanın en değerli alan adlarını oluşturuyor. Dolayısıyla edu ve gov backlinler de paha biçilemez oluyor.

Bu tür sayfalardan geri bağlantı alabilmek hayli zor. Bu nedenle bu bağlantıları kazanabilen siteler arama motorlarında bir değil, birçok adım öne geçiyor. Çünkü manipülasyona uğrama ihtimali bulunmayan bu uzantıdaki siteler dünyanın en güvenilen siteleridir. Dolayısıyla edu ve gov backlinler de önemlidir. Bunu kazanabilmek için şirket politikaları değerlendirilmelidir. Örneğin sosyal sorumluluk projeleri ile bu tür bağlantılar yakalamak mümkün olabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form