SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Spam Backlinkler

Spam Backlinkler

Spam Backlinkler Önemi

İnternet dünyasının yarardan fazla zarar getiren uygulamaları spamlardır. Bugüne kadar, sosyal medyadan e-posta uygulamaları gibi her platformda karşılaşılan spamlar SEO dünyasının da yakından ilgilendiği bir kavramdır. Çünkü arama sonuç sayfalarında üstlere tırmanabilme için sayısız manipülasyon var. Bu girişimler o kadar çok ki “Siyah şapka SEO” diye bir tanımı bile var. Bunların başında da spam backlinkler geliyor. Üst sıralara tırmanma adına yapılan bu yanlış işlemin faturası da ağır oluyor.

Spam Backlink Nedir?

Geri bağlantı uygulamasının arama motoru optimizasyonlarındaki yeri tartışılmaz. Bu kesin kural, bazı “uyanıkların” iştahını kabartıyor. Sadece işi iyi yaptığını göstermek isteyenlerin başvurduğu spam backlinkler yöntemi basit işliyor. Ne olduğu belli olmayan paravan sitelerden kendi sitenize bağlantılar gönderiyorsunuz. Sırf arama motorları böyle istiyor, diye yapılan bu uygulama elbette kısa sürede anlaşılıyor. Arama motoru, backlinkin kendisini yanıltmaya yönelik paylaşıldığını anladığında ceza uyguluyor. Yani, bu sahte sistem yarardan çok zarar getiriyor.

Spam Backlinklerden Uzak Durmanız İçin 5 Neden

Siyah şapka SEO’nun en bariz uygulaması olan spam backlinkler büyük cezaları da beraberinde getirebiliyor. İnternette yer almanın başlıca sebebi olan “bulunma” adına yapılıyor fakat “bulunamama” ile sonuçlanıyor. Bu yüzden bu tür uygulamalardan uzak durmanızı gösteren 5 neden şöyle sıralanıyor:

  • Arama motorları, web sitelerinin bağlantı profillerini analiz ederek, düşük kaliteli veya spam tespit ettiğinde, bu sitelerin arama sonuçlarındaki sıralamalarını düşürebiliyor.
  • Arama motorları, web sitelerinin güvenilirliğini ve kredibilitesini, bağlantı profilleri dahil olmak üzere birçok faktöre dayandırarak değerlendirirler. Bu uygulama web sitenizin güvenilirliğini ve kredibilitesini azaltabiliyor.
  • Düşük kaliteli veya spam backlinkler web sitenizin arama sonuçlarındaki sıralamalarını düşürdüğünde, ziyaretçi trafiği de doğal olarak azalıyor.
  • Bu uygulama, markanızın adını kirletip veya zarar verebiliyor. Arama motorları, web sitelerinin kötüye kullanılmasını veya marka adının kötüye kullanılmasını tespit ettiğinde, web sitenizin arama sonuçlarındaki sıralamalarını düşürebiliyor.
  • Uygulama, web sitenizi siber saldırılara açık hale getiriyor. Bu nedenle, web sitenizi potansiyel olarak ciddi bir tehlikeye atabiliyor. Her durumda spam backlinkler uzak durmanız gereken en önemli manipülasyon yöntemidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form